top of page
  • Фото автораЮлія mobidar

Порівняння MacBook Air M2 та М3, який обрати?

Apple анонсувала новий MacBook Air із процесором Apple Silicon останнього покоління. Компанія оновила лінійку та вартість ноутбуків. 15-дюймовий M2 MacBook Air, презентований у червні 2022, тепер доступний за нижчою ціною. Тож яку з моделей вигідніше купити?


Новий MacBook Air 2024 доступний з 13.6- та 15.3-дюймовим дисплеєм, як і попередня модель.

13.6-дюймовий MacBook Air з процесором M2 2022 залишився в лінійці.

Це означає, що тепер у покупців є вибір між MacBook Air 2022, MacBook Air 2024 і моделлю 2024 з дисплеєм більше.

Нижче розглянемо всі відмінності між M2 і M3 MacBook Air, щоб ви могли зрозуміти, яка з двох моделей підходить вам більше, і чи є сенс оновлюватись.


Порівняння чіпів M2 та M3

Головна перевага моделі MacBook Air 2024 – це процесор M3. Тести Benchmark показують, що чіп M3 на 17% швидше за чіп M2 у завданнях «single-core» і приблизно на 21% швидше за завдання «multi-core». Графічний процесор M3 на 15% швидше, ніж у чіпа M2.


У чіпа M3 зовсім нова архітектура GPU. Ця архітектура включає динамічне кешування. Це передова функція, яка оптимізує використання пам'яті GPU та адаптується до різних завдань у реальному часі.


Це поліпшення як підвищує якість графіки у програмах, а й ефективність роботи чіпа загалом. Це дуже корисно при виконанні таких енерговитратних завдань як редагування відео, 3D рендеринг і робота ігор. Крім того, графічний процесор тепер підтримує декодування відео AV1 для більш ефективного та якісного транслювання відео зі стрімінгових сервісів.


Незважаючи на подібність 16-дюймового Neural Engine у чіпах M2 та M3, версія M3 заснована на 3 нм процесі виробництва. Завдяки цьому ефективніше працюють завдання машинного навчання та функції ІІ. Крім того, у чіпа M3 до 24 ГБ об'єднаної пам'яті, як і чіпа M2, але тепер вона підтримує новий процес для більш ефективного управління використанням пам'яті.


Ще одна значна відмінність між чіпами M2 та M2 – це їхня ефективність у заощадженні енергії. Завдяки 3 нм процесу виробництва у чіпа M3 вища продуктивність, але при цьому він не витрачає більше енергії. Це робить новий ноутбук особливо привабливим для тих, хто цінує баланс між потужністю та тривалістю роботи.

В цілому процесор M3 значно кращий за процесор M2, оскільки у нього більше транзисторів, покращена продуктивність CPU і GPU і більш ефективне управління витратою енергії. Проте це не означає, що користувачам M2 потрібно відразу ж бігти оновлюватися. Особливо, якщо їх влаштовує їхній поточний ноутбук. Якщо ви плануєте купувати MacBook Air, або у вас більш стара модель, покращення чіпа M3 будуть вам більш помітні.Висновок

В цілому M3 ‌MacBook Air‌ не став сильно кращим за свого попередника, і в основному всі його зміни пов'язані з продуктивністю, а не новими функціями. Основна цільова аудиторія нової моделі – це власники старіших MacBook Air, на зразок моделей M1 та Intel, а також ті, у кого взагалі немає MacBook Air.


Якщо ви не зацікавлені у конкретних покращеннях процесора M3, не варто міняти M2 MacBook Air на новий M3 MacBook Air. Якщо ж ви вперше купуєте собі MacBook Air і плануєте скористатися ним кілька років, варто витратити зайву сотню доларів на нову модель.

Також варто відзначити підтримку двох зовнішніх моніторів моделлю M3 для тих, хто використовує кілька моніторів.

Якщо ви бажаєте більшу 15-дюймову модель, то M3 MacBook Air – ваш єдиний варіант від Apple. Тим не менш, 15-дюймову версію M2 MacBook Air можна купити у сторонніх магазинах за нижчою ціною.

Більшості користувачів точно не варто змінювати M2 MacBook Air на M3 MacBook Air. Якщо у вас 13-дюймовий M2 MacBook Air, є сенс купувати тільки 15-дюймовий M3 MacBook Air заради більшого дисплея.6 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page